Sullenberger negyven éve repül, korábban hét évig a légierőnél volt vadászpilóta, 1980 óta pedig a US Airwaysnek dolgozik. Sullenberger kiképzőként is dolgozik, saját cége pedig biztonsági tanácsadással foglalkozik, többek közt vészhelyzetek kezelésére állít össze forgatókönyveket. A gép a New York-i LaGuardia repülőtérről szállt fel helyi idő szerint délután 3. 26-kor, úti célja az észak-karolinai Charlotte volt. A Szövetségi Repülésügyi Hatóság (FAA) szóvivője, Laura Brown azt mondta: a gép a felszállás után körülbelül három perccel madárral vagy egy madárrajjal ütközött, amitől leállt a motor. A Szövetségi Nyomozó Iroda (FBI) szerint semmi sem utal arra, hogy terrorcselekmény történt volna. A gép útja a felszállástól a kényszerleszállásig "Pár perccel a felszállás után egy hangos csattanást hallattunk, majd a gép megremegett egy kicsit" - mondta a balesetről a CNN-nek az egyik utas, aki szerint füst szagot éreztek, ezt követően pedig a gép elkezdett zuhanni. Egy másik utas, Jeff Kolodjay azt mesélte, hogy miután a pilóta bejelentette, hamarosan lezuhannak, mindenki imádkozni kezdett a fedélzeten.

Légikatasztrófák leszállás a hudson flynn son

"Én úgy öt Üdvözlégy Máriát mondtam el" - emlékezett Kolodjay, aki golfozni indult Charlotte-ba. "Először azt hittem, hogy terrortámadás történt, de láttam, hogy pilóta próbálja a víz fölé emelni a gépet. A repülő néhány másodperc múlva lefelé indult meg, majd pedig a folyóba csapódott" - mondta a BBC-nek az egyik szemtanú, aki a lakása ablakából nézte végig a balesetet. Még több fotóért kattintson a képre! A pilóta a hiba észlelése után vissza akarja fordítani a gépet a repülőtérre, amire meg is kapja az engedélyt, de ekkor már New Jersey fölött jár, ahonnan - a toronnyal folytatott utolsó rádiós kapcsolat szerint - a New Yersey-ben lévő Teterboro reptérre akarja irányítani a gépet. Végül úgy dönt, hogy sima felületet kell találnia a landoláshoz, ezért a Hudson folyó felé veszi az irányt. Az ekkor 280 kilométeres sebességgel száguldó 77 tonnás Airbust sikerül ellenszélbe fordítania, így csökkeni kezd a sebessége. Sullenberger kapitány azt is meg tudja akadályozni, hogy a gép orra lelógjon, és a függőlegeshez közelítően csapódjon a vízbe.

  • Fodrászat Kecskemét - Arany Oldalak
  • Xiaomi redmi note 9 pro teszt 2017
  • A US Airways 1549-es járatának balesete – Wikipédia
  • Violetta 2.évad 55 rész videa
  • Hősként ünneplik a vízreszállt repülőgép pilótáját
  • Hasi görcs menstruáció előtt egy héttel
  • Légikatasztrófák leszállás a hudson flynn video
  • Huawei p20 vagy p20 pro price

Légikatasztrófák leszállás a hudson flynn 4

légikatasztrófák leszállás a hudson flynn photos

Szemtanúk szerint végül lassan, laposan szállt le a gép, ahogy azt tanítják. A kényszerleszállás után az Airbus az ablakokig süllyedt a jéghideg vízbe, sokan a szárnyakra másztak. A levegő hőmérséklete ugyanis mínusz 6, a vízé plusz 6 Celsius fokos volt. A gép a mentés után teljesen elmerült. Egy csecsemő is volt a fedélzeten, akit anyjával együtt időben egy mentőhajóba segítettek. A pilóta az eset után állítólag felhívta a feleségét, aki semmit sem tudott a történtekről, és annyit mondott neki, hogy a csütörtöki járattal akadt egy kis közjáték. A baleset az eddigi tél egyik leghidegebb napján történt. A gépet Chesley B. Sullenberger kapitány vezette, aki 1980 óta dolgozik a légitársaságnál, korábban vadászpilóta volt a légierőnél és megjárta Vietnamot is. Az 57 éves féri negyvenéves repülési tapasztalattal rendelkezik. A madár a légi közlekedés gyenge pontja Néhány amerikai lap szerint a baleset oka, hogy legalább egy kacsa repült a hajtóműbe, mások szerint egy vagy két madárrajjal ütközött a gép.

Légikatasztrófák / Leszállás a Hudson-folyón

Értékelés: 302 szavazatból Az aktuális rész ismertetője: 2009. január 15. : Alig két perccel azután, hogy maga alatt hagyta a New York-i LaGuarda Repülőtér aszfaltját, a US Airways 1549-es járata madárrajnak ütközött, s mindkét hajtóműve leállt. A zuhanó gépen a legénység megpróbálta újraindítani a motorokat, de eredmény nélkül, így Chesley Sullenberger kapitánynak nem maradt más választása, mint megkísérelni a lehetetlent: a New York és New Jersey közt kínálkozó egytelen szabad területen, a Hudson folyón letenni az Airbus A-320-ast. A művelet a csodával határos módon sikerült, a fedélzeten tartózkodó 155 ember sértetlenül úszta meg a kényszerleszállást. A kérdés azonban továbbra is nyitva maradt: Miként küldhette egy madárraj zuhanópályára a világ egyik legkorszerűbb utasszállító repülőgépét? A műsor ismertetése: A sorozat bemutatja az utóbbi évtizedek néhány nagy légi katasztrófájának legizgalmasabb pillanatait, és pilóták, szakértők, valamint szemtanúk segítségével megpróbál választ találni a mindannyiunkat foglalkoztató kérdésre: miért kellett bekövetkeznie ezeknek a tragédiáknak?

A leszállás bravúrosan sikerült, a repülőgép sárkányszerkezete egyben maradt, a fedélzeten tartózkodó mind a 155 ember túlélte a balesetet. A cikk a hirdetés alatt folytatódik. A balesetben öten súlyosan, 95-en könnyebben sérültek meg. A fedélzetről a vészkijáratokon át a vízen lebegő repülőgép szárnyaira menekültek az utasok, onnan pedig a segítségükre siető hajók, csónakok és kompok mentették ki őket. A repülőgép később elsüllyedt, de néhány nappal az eseményt követően kiemelték a folyóból, ma egy múzeumban tekinthető meg. A hudsoni csodáról később film is készült, amelyben Tom Hanks játszotta Sullenberger kapitányt. Az eset azért is vált világhírűvé, mert biztonsági kamerák megörökítették a leszállás folyamatát, majd tévéstábok és szemtanúk az utasok mentését. Dokumentumfilm az eseményről Rádióforgalmazás Korabeli tudósítás Így emlékezett Sully-kapitány 10 év távlatából az ABC Newsnak adott exkluzív nyilatkozatában

Légikatasztrófák leszállás a hudson flynn

Az Airbus vezetője dupla madárbecsapódást jelentett az irányítótoronynak, ami jelentheti azt, hogy két madárral ütközött, de azt is, hogy mindkét hajtóműbe került egy-egy madár, sőt, akár azt is, hogy több madárral ütközött - állítják amerikai biztonsági szervezetek. Szerintük mindenesetre nem egyszerű madarakat számolgatni fel-és leszállás közben. A Delta Air Lines egy nyugalmazott pilótája az AP hírügynökségnek azt mondta: nem szokatlan, hogy repülőgépek madarakkal ütköznek. A repülésirányító torony értesíteni szokta a felszálló gépeket, ha madarakat észlel a térségben. A legtöbb esetben nem történik semmi, de előfordulhatnak súlyos következmények is - írja a Welt című német lap. Az utasszállító gépeket szinte kizárólag fel-és leszállás közben, 1500 méter alatt veszélyeztetik madárrajok, mivel a 6000-9000 méteres utazási magasságban már ritkán fordulnak elő. A Ferihegyi reptér irányítótornyának egyik munkatársa az [origo]-nak azt mondta, Ferihegyen is ismernek olyan eseteket, amikor madár repül a hajtóműbe: tavasztól-őszig akár havi egy ilyen bejelentés is érkezik, de a magányosan röpködő madarakat "simán bedarálja" a gép.

légikatasztrófák leszállás a hudson flynn 2018

Egy évvel később Sullenberger kapitány nyugdíjba vonult, Skiles elsőtisztet pedig kapitánnyá léptették elő. A történeten alapuló film 2016 szeptemberében került a mozikba, Sully – Csoda a Hudson folyón címmel, Clint Eastwood rendezésében, Tom Hanks és Aaron Eckhart főszereplésével. Kapcsolódó szócikkek [ szerkesztés] Sully – Csoda a Hudson folyón Jegyzetek [ szerkesztés] Források [ szerkesztés] "US Airways Flight 1549 Initial Report" (angol nyelven). (Hozzáférés: 2009. ) További információk [ szerkesztés] "The Demise of the Airline Pilot" (angol nyelven). "'The Miracle on the Hudson' Teaser" (angol nyelven). "Hudson Miracle Approach Chart" (angol nyelven). "Stayed high & dry on my trip to N. C. " (angol nyelven). január 17. ) "Hősként ünneplik a vízreszállt repülőgép pilótáját" (magyar nyelven).. ) "Újra repül a vízre kényszerleszállt kapitány" (magyar nyelven). október 2. )

légikatasztrófák leszállás a hudson flynn y

A US Airways 1549-es járatának balesete Adatok Dátum 2009. január 15. Helyszín Hudson folyó, New York City Ok madárütközés Indulási állomás LaGuardia repülőtér Célállomás Seattle–Tacoma nemzetközi repülőtér Halottak 0 Sebesültek 100 Túlélők 155 Repülőgép Repülőgép Airbus A320 Üzemeltető US Airways Lajstromjel N106US Utasok 150 fő Személyzet 5 fő A US Airways 1549-es járatának balesete Pozíció az USA térképén é. sz. 40° 46′ 10″, ny. h. 74° 00′ 17″ Koordináták: é. 74° 00′ 17″ A Wikimédia Commons tartalmaz A US Airways 1549-es járatának balesete témájú médiaállományokat. 2009. január 15 -én a US Airways 1549-es járata a New York -i LaGuardia repülőtérről az észak-karolinai Charlotte -ba, a Charlotte Douglas nemzetközi repülőtérre, majd utána a Seattle–Tacoma repülőtérre tartott, amikor 3 perccel a felszállás után az Airbus A320 gép balesetet szenvedett: összeütközött egy csapat kanadai lúddal, melynek következtében mindkét hajtóműve leállt. Az utasszállító repülőgép ezután sikeres kényszerleszállást hajtott végre a Hudson folyón.